Dom Wczasowy Kościelec

Jest takie miejsce na mapie Zakopanego, które przyciąga spokojem i ciszą, pozwalając cieszyć się bliskością majestatycznych gór. To właśnie w tym miejscu na ulicy Władysława Zamoyskiego znajduje się Dom Wczasowy Kościelec. Miejsce, które swoją nazwę zawdzięcza naszej pasji i poszanowaniu dla Tatr. Kościelec to wznoszący się na wysokości 2155 m n.p.m. szczyt w Dolinie Gąsienicowej w Tatrach Wysokich. To właśnie ta, przypominająca swym wyglądem dach Kościoła góra, stała się inspiracją dla nazwy naszego Domu Wczasowego.

I oto znów na was patrzę, Tatry odwieczne, coście już na tyle nawałnic ze spokojem olbrzymów patrzyły (...)

Mariusz Zaruski

Przyjmując nazwę Kościelec, chcieliśmy podkreślić tradycyjną architekturę i naturalne materiały, które zostały użyte do wykończenia naszego Domu Wczasowego, któremu podarowaliśmy drugie życie.

Ten góralski, tradycyjny dom, niegdyś noszący nazwę Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy Jurek przez wiele lat swojego istnienia służył turystom przyjeżdżającym do Zakopanego, aż na przełomie 2015/2016 roku przeprowadziliśmy w nim generalny remont ulepszając jego wygląd i funkcjonalność oraz wprowadzając nową nazwę, wiele udogodnień dla naszych gości a także znacząco podnosząc standard pokoi oraz obsługi.

Poczynając od doskonałej lokalizacji, która gwarantuje szybki dostęp do Krupówek, na szlaki turystyczne prowadzące w Tatry oraz do wielu atrakcji, zarówno Zakopanego jak i sąsiednich miejscowości, Kościelec oferuje też komfortowe, gustownie urządzone pokoje z łazienkami i tv.

noclegi zakopane

Kościelec to 21 pokoi 2, 3 i 4 osobowych z dostępem do balkonów lub tarasu. W naszym Domu Wczasowym możecie wynająć 2 pokoje typu studio z 3 sypialniami, łazienką i wyjściem na balkon lub studio z dwoma sypialniami, łazienką i wyjściem na balkon. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin lub znajomych spędzających razem urlop. Na poddaszu Kościelca wygospodarowaliśmy dużą sypialnię z łazienką i miejscem do zabawy, która idealne sprawdzi się jako pokój dla większej ilości dzieci.

Pokoje w Kościelcu to tradycyjny dla zakopiańskiego stylu wystrój, który każdemu przypadnie do gustu. Każdy z nich wyposażony jest w lodówkę, tv, dostęp do Internetu i łazienkę, w której znajdziecie suszarkę do włosów oraz świeże ręczniki. Niektóre z pokoi mają wyjście na taras lub balkon gdzie, można usiąść i odpocząć po dniu pełnym wrażeń i podziwiać otaczający Kościelec zielony ogród, w którym zadbaliśmy o miejsce na grilla, ognisko oraz plac zabaw z atrakcyjnymi zabawkami dla najmłodszych. Nasi goście mogą korzystać z dużego parkingu, gdzie może zaparkować nawet autobus.

urlop na podhalu

Kościelec to kwintesencja zakopiańskiej atmosfery. Otoczony zielonym parkiem zachowuje prywatność a jednocześnie daje możliwość szybkiego dotarcia do centrum wydarzeń. Serdecznie zapraszamy przez cały rok! Urlop w Kościelcu to wypoczynek w dobrym stylu i przyjaznej atmosferze.

Newsletter Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera