Przygotowanie do sezonu narciarskiego

Spędź ferie zimowe w Zakopanem i zafunduj sobie turnus odchudzający na stoku! Wyjazd na narty to doskonała okazja do zrzucenia kilku kilogramów. Sprawdź jaki wpływ na Twoje zdrowie ma jazda na nartach.

Wyjazd na narty w Zakopane

Kiedy na zewnątrz zimno i ślisko, mało kto ma ochotę na aktywność fizyczną i niestety na zimowy czas często porzucamy sport. Wyjście na siłownię również staje się wyprawą co skutecznie nas zniechęca. Jednak jest na to rada – jazda na nartach!

Gdy nadchodzą ferie zimowe otwiera się przed nami wspaniała okazja do zażycia dawki świeżego powietrza, podniesienia swojej formy lub nauczenia się czegoś nowego. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla naszego organizmu. Wyjazd na narty wspaniale dotleni nasz organizm. Większa aktywność ruchowa pobudza pracę serca i wydolność płuc. Pobudza się nasza koordynacja i zdolności orientacyjne. Jazda na nartach to również świetna okazja aby zacząć odchudzanie.

Podczas zjazdów, angażowane są wszystkie mięśnie a w szczególności ud i pośladków. Wzmożony wysiłek sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej i obniża poziom złego cholesterolu we krwi. W dodatku uprawiając narciarstwo przez cały czas przebywamy na świeżym powietrzu, co nie może się równać z żadną siłownią. Jest to również okazja do wyjazdu w malownicze zakątki, z bajkowymi górskimi panoramami.

Kolejnym plusem jest to, że jazdy na nartach może spróbować każdy, niezależnie od wieku lub przygotowania. Nie trzeba mieć praktycznie żadnego sprzętu, wystarczy ciepła kurtka, spodnie, rękawice i czapka. Resztę z powodzeniem wypożyczymy będąc już na stoku. Jest to idealne rozwiązanie dla dzieci, które szybko rosną a także osób, które jeszcze nie są pewne, czy bardziej będzie im odpowiadało narciarstwo czy może snowboard.

Szkoły narciarskie dla dzieci i dorosłych

Aby czerpać z narciarstwa jak najwięcej przyjemności polecamy na początek lekcje z instruktorem. Wiadomo, początki bywają ciężkie a częste upadki potrafią zmęczyć i zniechęcić, dlatego czasem warto wykupić kilka godzin nauki jazdy z instruktorem, który wytłumaczy nam podstawy i poinstruuje, co robić, aby szybko cieszyć się płynną jazdą.

Nie zapominajmy jednak o rozgrzewce przed startem! Gdy rzadko ćwiczymy a wyjazd na narty jest pierwszym sportem z jakim mamy do czynienia, należy zadbać chociażby o krótką rozgrzewkę. Dzięki niej, mięśnie się rozluźnią, zagrzeją i będą gotowe na nowe wyzwania. Podobno spędzając większość dnia na stoku, nasz organizm może spalić nawet 3000 kalorii! To dopiero dieta cud! Chudniemy, podziwiamy Podhale a nasz organizm się dotlenia. Po całym dniu na stoku relaks w saunie zapewni rozluźnienie i złagodzi pierwsze zakwasy. A zatem do dzieła! Rezerwuj zimowy pobyt na Podhalu i zrób coś dobrego dla swojego organizmu.

Newsletter Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera