Kultura i sztuka

Kultura i sztuka na Podhalu to miejsca, które powinni odwiedzić fani góralskiej kultury oraz wszyscy, którzy kochają piękno i sztukę.

Teatr Witkacy

Teatr Witkacego fot. witkacy.pl

Jedno z najważniejszych miejsc kultury i sztuki w Zakopanem, czyli teatr Witkacego. Jak możemy przeczytać na ich stronie: Chęć dążenia do prawdy i bunt wobec szarej rzeczywistości, spowodowały pragnienie stworzenia właśnie tu, w Zakopanem teatru artystycznego, metafizycznego i potrzebnego.
Więcej informacji na stronie - Teatr Witkacy

Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem

Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem fot. facebook.com/MGS.Zakopane

Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem to miejsce, które swoją działalność prowadzi nieprzerwanie od 1911 roku. Odbywają się tu liczne wystawy zarówno regionalnych artystów, jak i tych z dalszych zakątków kraju. Miejsce spotkań śmietanki towarzystwa: artystów, plastyków, muzyków, literatów, filmowców oraz aktorów.
Więcej informacji na stronie - Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem

Muzeum Tatrzańskie

muzeum tatrzańskie fot. facebook.com/Muzeum-Tatrzańskie-w-Zakopanem-286859006899/

Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego to główny budynek mieszczący się przy Krupówkach, w którym zobaczyć może wiele tradycyjnych góralskich eksponatów, jak również przykłady flory i fauny Podtatrza. Muzeum Tatrzańskie to również kilka filii rozmieszczonych na terenie miasta.
Więcej informacji na stronie - Muzeum Tatrzańskie

Kino Sokół

kino sokół zakopane fot. facebook.com/kinozakopane

Kino Sokół to propozycja dla osób będących na bieżąco z premierami filmowymi. Kino zlokalizowane jest w samym centrum, dzięki czemu bez trudu można się do niego dostać, również na nogach. Poniżej na stronie www dostępny repertuar filmowy.
Więcej informacji i repertuar na stronie - Kino Sokół

Newsletter Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera